Diagnoza autyzmu
Pierwszą rzeczą potrzebną do niesienia pomocy naszym dzieciom jest zrozumienie tego, czego doświadczają. Zrozumienie, że ich system przetwarzania sensorycznego zachowuje się inaczej niż nasz. Przetwarzanie …
Pierwszą rzeczą potrzebną do niesienia pomocy naszym dzieciom jest zrozumienie tego, czego doświadczają. Zrozumienie, że ich system przetwarzania sensorycznego zachowuje się inaczej niż nasz. Przetwarzanie …
O tym, że edukacja w zakresie zdrowia psychicznego i walka ze stygmatyzacją społeczną jest niezwykle potrzeba nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak zadając sobie pytanie dlaczego …
„Piekło depresji polega na utracie nadziei”Antoni Kępiński, „Melancholia” „Depresja jest ślepa. Nie nawiązuje kontaktu, nie dostrzega możliwości pomocy, „weź się w garść” – mówią bliscy. …
Życie każdego z nas nie jest pozbawione traum i bardzo trudnych wydarzeń. Doświadczenia które zbieramy podczas życia warunkują styl przywiązania który się w nas wykształca, …
„Kiedy pępowina łączy dwa serca, spaja je w jeden magiczny świat, świat w którym dzieje się coś magicznego i cudownego, a zarazem nieznanego.” Czas ciąży …
Życie może zwalić Cię z nóg, ale tylko Ty możesz zdecydować o tym czy wstaniesz czy też nie.
Terapia indywidualna, przez niektórych nazywana jest rozmową, która leczy. Osoby zgłaszające się na terapię najczęściej sygnalizują trudności z budowaniem i podtrzymywaniem satysfakcjonujących relacji, brak zadowolenia z życia, mają trudności w podejmowaniu życiowych wyborów. Psychoterapia indywidualna zalecana jest dla pacjentów z zaburzeniami nastroju, depresją, trudnymi doświadczeniami zarówno z okresu dzieciństwa, jak i obecnie przeżywanymi kryzysami, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami lękowymi, psychosomatycznymi oraz innymi zaburzeniami nerwicowymi.
Terapia osób dorosłych to nie zmiana faktów z życia, lecz odnalezienie siły i zasobów, aby móc sprostać zarówno swojej historii jak i teraźniejszości. Proces terapeutyczny charakteryzuje się niepowtarzalną dynamiką, która oparta jest na wyjątkowej relacji, jaka tworzy się pomiędzy terapeutą a uczestnikiem terapii.
Kluczowe dla powodzenia procesu terapeutycznego jest zaangażowanie i systematyczność sesji.
Sesje terapeutyczne odbywają się najczęściej raz w tygodniu, natomiast długość terapii zależy od zgłaszanego problemu i potrzeb pacjenta.
Terapia osób dorosłych jest procesem zmiany skierowanym do osób, które cierpią z powodu: