Diagnoza autyzmu
Pierwszą rzeczą potrzebną do niesienia pomocy naszym dzieciom jest zrozumienie tego, czego doświadczają. Zrozumienie, że ich system przetwarzania sensorycznego zachowuje się inaczej niż nasz. Przetwarzanie …
Pierwszą rzeczą potrzebną do niesienia pomocy naszym dzieciom jest zrozumienie tego, czego doświadczają. Zrozumienie, że ich system przetwarzania sensorycznego zachowuje się inaczej niż nasz. Przetwarzanie …
O tym, że edukacja w zakresie zdrowia psychicznego i walka ze stygmatyzacją społeczną jest niezwykle potrzeba nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak zadając sobie pytanie dlaczego …
„Piekło depresji polega na utracie nadziei”Antoni Kępiński, „Melancholia” „Depresja jest ślepa. Nie nawiązuje kontaktu, nie dostrzega możliwości pomocy, „weź się w garść” – mówią bliscy. …
Życie każdego z nas nie jest pozbawione traum i bardzo trudnych wydarzeń. Doświadczenia które zbieramy podczas życia warunkują styl przywiązania który się w nas wykształca, …
„Kiedy pępowina łączy dwa serca, spaja je w jeden magiczny świat, świat w którym dzieje się coś magicznego i cudownego, a zarazem nieznanego.” Czas ciąży …
O sukcesie terapii nastolatków decyduje nie tylko ich zaangażowanie i praca własna. Nastolatek przeżywa mnóstwo emocji związanych z okresem dorastania, a tym samym jest na psychologicznym rozdrożu. Z jednej strony chce być traktowany jak osoba dorosła – mieć prawa i przywileje, z drugiej strony jest nadal dzieckiem, które nie wie jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach, gdyż nie ma odpowiedniego doświadczenia. Niezwykle ważne w terapii nastolatka jest zaangażowanie przede wszystkim rodziców, ale też rodzeństwa, a czasem i innych członków rodziny.
Drodzy Rodzice podejmując pracę z Waszym nastoletnim dzieckiem, wspólnie dążymy do dobrej zmiany.
Psychoterapia indywidualna dla młodzieży to cykl spotkań z psychoterapeutą, pozwalających młodej osobie poznać istotę problemu. Praca terapeutyczna odbywa się w bezpiecznych dla nastolatka warunkach, które umożliwiają mu poznawanie siebie i swoich mocnych stron, a jej efektem jest większa satysfakcja z życia, możliwość pełnego rozwoju i uzyskanie zmian w problemowych obszarach.
Sesje terapeutyczne odbywają się najczęściej raz w tygodniu, natomiast długość terapii zależy od zgłaszanego problemu i potrzeb pacjenta.
Jeżeli posiadają Państwo dokumentację psychologiczną dziecka (opinie psychologiczne, psychiatryczne, istotne informacje od lekarza specjalisty) proszę zabierzcie je ze sobą.